U novoj epizodi Booksina podcasta s temom Di si bija kad se čitalo? Ivana Perić, Luka Ostojić i Hrvoje Tutek razgovarali su o uvjetima bavljenja književnošću, čitateljskim navikama mladih te važnosti knjižnica u njihovu poticanju i razvijanju.
Potaknuti tekstom O autoricama i njihovim sobama Sare Kopeczky Bajić prokomentirali su uvjete rada u književnom polju, konkretno bavljenje pisanjem i mogućnost da se od toga priušti "vlastita soba".
Nadalje, s Hrvojem Tutekom, asistentom na Odsjeku za anglistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu, prokomentirali su čitateljske navike mladih, posebno njegovo iskustvo sa studentima i usporedili uvide sa zaključcima istraživanja Ivane Perić, objavljenim u tekstovima Di si bija kad se čitalo? i Pusti, pusti knjigu?.
Za kraj, pročitan je ulomak iz Ivaninog teksta Pusti, pusti knjigu?, koji se tiče Bibliobusa te su razgovarali o važnosti knjižnica u poticanju čitateljskih navika mladih.
Podcast uredio: Luka Ostojić.
Voditelji: Luka Ostojić i Ivana Perić.
Gost: Hrvoje Tutek.
Produkcija: Audio Store Transonica.
Tekstove čitala: Lucia Luque Akrap.
Glazba u uvodnoj špici: Nikša Marinović.
Glazbena podloga tekstovima: Bass Meant Jazz, Kevin MacLeod; Champ de Tournesol, Komiku.
***
Podcast je objavljen u sklopu projekta I to je pitanje kulture?.
Sadržaj podcasta isključiva je odgovornost Udruge za promicanje kultura Kulturtreger.
Projekt I to je pitanje kulture? provode Udruga za promicanje kultura Kulturtreger kao nositelj i Kurziv - Platforma za pitanja kulture, medija i društva kao partner, u razdoblju od 19. kolovoza 2020. godine do 19. kolovoza 2022. godine. Ukupna vrijednost projekta je 1.342.674,05 HRK, a sufinancira ga Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 1.141.272,94 HRK.
Više o Europskim strukturnim i investicijskim fondovima možete saznati ovdje, a o Europskom socijalnom fondu na ovoj poveznici
Naslovna fotografija: izvor.
S obzirom na to da rijetki pisci i spisateljice uspijevaju živjeti isključivo od pisanja, za mišljenje o honorarima i uvjetima rada pitali smo autore/ica koji račune plaćaju radeći nešto što s književnošću može imati jedino konceptualne i apstraktne veze.
Čitanje 'Solidarnosti' uvodi nas u neobičnu zbrku identiteta, karakterističnu za socijalizam istočne Europe, neosjetljiv i prividno neokrznut pitanjima rase i rasijalizacije. Tekst Petre Matić.
Volite nas čitati i sudjelovati u našim događanjima i programima?
Podržite nas. Vaša donacija će nam omogućiti da i dalje budemo Booksa koju toliko volite.