Kolažirani elementi naslovnica knjiga.
Nešto vam se čita, a format kratke priče i poezije vam je trenutno prekratak? Želite pratiti protagoniste u njihovim pustolovinama i bindžati seriju događanja? Osim serija, u tome su itekako uspješni romani. Ne brinite, ne morate se baciti u potragu i bjesomučno guglati! Iako je veljača prohujala pokraj nas, mi ćemo je pozorno ispratiti i zahvaliti joj na zanimljivim naslovima koje je donijela u naše knjižare.
U Hena comu su nas dočekala dva romana: You-jeong Jeong, Dobri sin i Saud Al Sanusi, Bambusova stabljika.
Ukoliko uživate u trilerima napetima tjeskobom, Dobri sin je za vas. Dosad je najuspješniji triler You-jeong Jeong koja maestralno oblikuje mogućnosti i zapreke nestabilna uma. Uma koji neprestano postavlja pitanja, koji se rasipa i sabire pa onda žestoko sukobljava s okolinom, ali i sa samim sobom. S druge strane, nagrađena prestižnim arapskim Bookerom, Bambusova stabljika smiona je i provokativna knjiga. Konstruirajući djelo kao roman u romanu, Al Sanusi ispovjednim glasom Joséa Mendoze pruža izrazom vrlo jednostavan, ali duboko emotivan i, što je najvažnije, autsajderski uvid u stroge kuvajtske društvene norme i običaje. Bambusova stabljika ujedno je i krik autora za promjenom i posveta nepriznatoj djeci stranih radnica, dobrodošlih u Zaljevske zemlje samo u svojstvu služinčadi.
Dva romana, Pravo na samouništenje Kim Young-ha i Vučju sreću Paola Cognettija objavila je Fraktura.
Pravo na samouništenje, kultni roman suvremene korejske književnosti, senzualan je, mračan i snolik vodič kroz Seul, grad u koji nas uvodi majstor nesvakidašnjeg zanata, Kimov bezimeni pripovjedač. Paolo Cognetti je jedan od najcjenjenijih suvremenih autora u čijoj se Vučjoj sreći plete mreža različitih (ne)očekivanih odnosa. Čini se da se čak i vuk, koji je iz planine izbivao čitavo stoljeće, vratio. I on traži svoju sreću.
Novi naslov Kuća za ptice Eve Meijer u prijevodu Romane Perečinec pripremila je Naklada Ljevak.
Eva Meijer i ovim romanom ostaje vjerna prirodi kao jednoj od središnjih tema svog rada, ispisavši fikcionalnu biografiju Gwendolen Howard, ekscentrične, misteriozne Engleskinje, koja je veći dio svog života provela u suživotu s pticama. Život ove glazbenice i naturalistice zagonetka je i pedeset godina nakon njezine smrti, intrigirajući čitatelje odlukom da prkosi društvenim očekivanjima, crpeći radost iz svojeg nesvakidašnjeg odnosa prema svijetu prirode.
U Profilu je za ljubitelje romana američko-irske spisateljice Tane French na police knjižara stigao Tragač u prijevodu Dražena Čulića.
Radnja romana događa se u irskom selu u koje, nakon 25 godina rada u čikaškoj policiji i teškog razvoda, doseljava Cal Hooper. Sve što Hooper želi jest izgraditi novi život na lijepoj lokaciji s dobrim pubom u kojem se ništa ne događa. No kad mu se obrati Trey čiji je brat nestao, Cal počinje otkrivati slojeve mraka koji se kriju iza idiličnih pejzaža i počinje shvaćati da i najmanja mjesta kriju opasne tajne.
Nadajmo se da će vam ovaj popis pomoći u odabiru iduće pustolovine, a nama ne preostaje ništa drugo nego u niskom startu čekati ožujak!