Ako pišete ili pokušavate pisati nešto prozno, a niste sigurni valja li to, je li vaš talent spreman izići na sunce i rado biste čuli drugo mišljenje, Booksina Radionica pisanja kratke priče baš je ono što vam treba. Ako vam k tome nije mrsko čuti konstruktivni komentar ili kritiku, a veseli vas i druženje s kreativcima sličnih nastojanja, čitajte dalje jer ova bi vam radionica mogla baš fino pasati.
Radionica će trajati dva i pol mjeseca, od kraja rujna do sredine studenog. U tom vremenskom razdoblju voditelj čvrstog pera i meke ruke Zoran Ferić s polaznicama i polaznicima sastaje se jednom tjedno, u večernjim satima. On će s vama dijeliti edukativne priče, savjete i trikove iz spisateljskog života i omogućiti da izbjegnete barem poneku početničku grešku. Na ovim se sastancima čitaju zadaće, međusobno se komentiraju, daje se podrška i ohrabrenje, smije se, jada, tješi.
Cijeli će proces kulminirati javnim događanjem na koji ćete pozvati mame, tate, bake i strine i pročitati svoje priče u klubu Booksa. Te će priče potom i biti objavljene na našem portalu u rubrici Zadaćnice.
Budući da je broj mjesta ograničen jer se ne može kvalitetno raditi s velikim brojem osoba, potrebno je poslati prijavu na adresu booksa@booksa.hr. Ona treba sadržavati vašu kratku biografiju i vlastiti prozni tekst ne duži od pet kartica. Prijave možete slati najkasnije do nedjelje, 13. rujna s naznakom "Za radionicu kreativnog pisanja".
Za sve ostale informacije, ili ako imate pitanja, javite nam se na istu e-mail adresu ili na 01/ 4616 124.
Hitro za tipkovnicu i prijavite se!
Ova je radionica dosad doživjela dvoznamenkasti broj izdanja, a Zoran Ferić vodi je od samog početka. Sad će ispasti da se hvalimo – i to će biti točno – ovo je bila jedna od prvih, ako ne i prva radionica kreativnog pisanja u Hrvatskoj. Održava se jednom godišnje i traje oko dva i pol, tri mjeseca. Poziv za sudjelovanje na radionici objavljuje se u jesenskim mjesecima. Polaznici i Ferić sastaju se jednom tjedno, srijedom u večernjim satima i rade na tekstovima, čitaju i komentiraju zadaće, bruse stil, karakterizaciju, vremenski slijed radnje, protočnost teksta, jezik. U periodu između sastanaka polaznici pišu zadaće, a po završetku radionice u Booksi se održi javno čitanje do visokog sjaja ispoliranih priča. Iste se ove priče i objave na portalu. Ima li to kakve koristi, pitate se vi. Pitajte neke od onih koji su završili radionicu i potom objavili knjigu, dvije, tri – Andriju Škaru, Kseniju Kušec, Krunu Čudinu, Marka Dejanovića, Nevena Vulića…
Volite nas čitati i sudjelovati u našim događanjima i programima?
Podržite nas. Vaša donacija će nam omogućiti da i dalje budemo Booksa koju toliko volite.