Izgubljeni gospodin Kovač Moree Banićević
Meni se knjiga Izgubljeni gospodin Kovač jako svidjela zbog toga što je misteriozna i zanimljiva. Lako se čita i sviđa mi se to što je dječak prikazan ne previše savršen nego približno onako kako je to u stvarnosti. Meni knjiga nije bila previše strašna, ali to ju nije pokvarilo.
Kada mi je mama dala tu knjigu mislila sam da će biti kao i svaka druga, obična knjiga. Ali, ova je bila čudna, ali ne na loš način nego na dapače dobar. Počela sam čitati knjigu i nisam mogla stati.
Mogla sam ju pročitati pet dana prije nego je trebalo, ali sam ju čuvala jer nisam htjela da završi. Svaki put kad sam htjela stati čitati npr. na kraju poglavlja, nešto se dogodilo i onda sam htjela znati što će biti dalje. Likovi su mi se svidjeli i svidio mi se odabir moći koju je Zarja imala.
Knjiga nam je dala do znanja da nije sve u ekranima i da postoji zanimacija i izvan toga. Možda, da i mi nismo toliko često na ekranima bi se uspjeli vratiti u prošlost. Knjiga mi je bila jako napeta jer je u svakom trenutku bio neki novi zaplet. Ja bih dodala da je na kraju knjige neki Gašparov potomak ponovno dobio Zarjine moći i da se o tome napiše drugi dio.
Marta Gregec
Radionica kritičkog čitanja i izražavanja za osnovnoškolsku djecu dio je projekta „Kako pričati o pročitanom?” financiranog sredstvima Ministarstva kulture u okviru programa razvoja publike.