Riječ je slika je riječ: 'Postojani kositreni vojnik'

Foto: Mala zvona.

Utorak
07.04.2026.

Nakon prošlogodišnjeg uspješnog ciklusa književno-likovnih susreta u Knjižnici Marije Jurić Zagorke, Mala zvona ove godine nastavljaju program Riječ je slika je riječ, i to u novom prostoru: u knjižari-galeriji Kabinet Malih zvona u Ciboninom prolazu.

Program se sastoji od pet događanja koja povezuju književnost i likovnost kroz susrete autora, ilustratora i publike, s naglaskom na ilustriranu knjigu kao prostor susreta riječi i slike. Tako će se prvo događanje ovogodišnjeg programa održati u srijedu, 8. travnja u 19:30 sati u knjižari-galeriji Kabinet Malih zvona, a u razgovoru će sudjelovati Vendi Vernić, Lea Šprajc i Josip Čekolj.

Povod za razgovor, recentno izdanje Postojanog kositrenog vojnika naklade Mala zvona, u suvremenom prijevodu Miše Grundlera, nastoji novoj publici približiti Andersenovu dirljivu priču o postojanosti, ljubavi i različitosti.

Uz otvorenje izložbe likovnih radova Vendi Vernić, inspiriranih ovom ovom bajkom, sudionici događanja razgovarat će o mogućnostima i izazovima koje pred suvremene umjetnike i nakladnike postavlja prevođenje i ilustriranje tekstova klasika. Vendi Vernić nizom ilustracija za ovu slikovnicu diplomirala je na Likovnoj akademiji u Zagrebu.

Postojani kositreni vojnik izvorno je objavljen 1838. godine te je tijekom vremena inspirirao mnoge umjetnike, tijekom godina nastajali su stripovi, mjuzikl, baleti i animirani filmovi.

Pridružite se razgovoru o bajci koja je obilježila generacije malih i velikih čitatelja i čitateljica!

Izvor: Mala zvona.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu