Foto: Ogulinski festival bajke/Facebook.
U srcu Ogulina svake se godine okupljaju ljubitelji bajki, fantazije i magije kako bi proslavili čarobni svijet priča. Najavljujemo još jedno okupljanje!
Ogulinski festival bajke je kulturno-umjetnička manifestacija koja od 2006. godine slavi bajke i bajkovito stvaralaštvo te ujedno veliča ime najpoznatije hrvatske spisateljice za djecu Ivane Brlić-Mažuranić, rođene Ogulinke. Ovogodišnji festival održat će se od 11. do 14. lipnja.
Tako će se ogulinske ulice i trgovi preobući u ruho festivalskih scena i postati poprište interakcije izvođača i publike, kreativnog stvaralaštva i pozitivne energije. Dosad su odigrane brojne kazališne predstave, ulični performansi, pripovijedanja i kreativne radionice namijenjene djeci i odraslima.
Ovogodišnji program također je bogat i šarolik, od oslikavanja lica, polaganja ispita za vozačku dozvolu za letenje na metli, likovnih radionica i tematskih kvizova do kamišibaj pripovijedanja i interaktivnog pričanja priča iz zbirke Priče iz davnine uz sudjelovanje djece. Posjetitelji će moći popratiti i predstavljanje gotičke bajke Uspavanka za Elizu autorice Lucije Švaljek te radionice uvoda u svijet stripa koje će održati autor i ilustrator Enver Krivac.
Naveli smo samo dio programa, a ostatak istražite na linku.
Sve festivalske novosti redovito se objavljuju na Facebooku i Instagramu.
U tijeku je i poziv mladim propovjedačima! Pozivaju se djeca da napišu svoju kratku ili dugu bajku i pošalju je na info@ogfb.hr kako bi se uvrstila u programsku knjižicu ovogodišnjeg festivala.
Uskoro se selimo u bajku!